I regi av Norwegian Mountains var jeg med på en nydelig topptur i dag. Vi startet ca 10:30 fra Stryn skisenter, og var ikke nede igjen før ca 17:30. Inkludert pauser blir dette 7 timer i fjellet. Jeg er sliten fra topp til tå, og fikk nok en gang bekreftet at jeg trenger å trene mer styrketrening forå få mer muskler på kroppen. Nydelig sol til klokken passerte 15, noe som har satt store spor etter seg i mitt solbrente ansikt med 1000 nye fregner. Her er noen bilder fra turen..
Ann Kristin og Siv i strålende solskinn. Fjellsiden i bakgrunnen på bilde nr 1 rente vi ned – Fantastisk snø – nydelige telemarksvinger!! HÆRLIG
Her er vi på turens høyeste punkt og skyene har dekket til for solen. Da er det godt å ha en tykk dunjakke å krype inn i!!






5 kommentarer
Ole sa:
26. mars 2011 ved 21:03 (UTC 1)
Såg ut til å være en fin tur. Jeg har vært på jobb i dag:/ satser på være med en annen gang
blisunn sa:
26. mars 2011 ved 21:09 (UTC 1)
Nydelig tur, men travelt for svake bein. Har ikke vært på topptur siden lillejulaften i fjord!!! Alt for lenge siden. Det kommer nok flere sjanser hvor du kan være med ja:)
frk. Kraft sa:
27. mars 2011 ved 09:52 (UTC 1)
For en inspirerende og flott blogg du har! Jeg har lest meg gjennom litt her nå, og jeg sitter akkurat nå og lurer på hvordan jeg skal få tak i bokhvetemel og puffet ris på en søndag slik at jeg kan begynne på noen av oppskriftene dine. Og veldig spennende å lese om birken, har selv lyst til å prøve meg på det, men det har ikke blitt noe av foreløpig. Derfor var det kjempegøy å lese om planleggingen.
Jeg kommer tilbake!
blisunn sa:
27. mars 2011 ved 10:06 (UTC 1)
Hei Frk. Kraft
Så hyggelig å høre at du liker bloggen!! Jeg tror det kan bli vanskelig å få tak i bokhvetemel på en søndag, da dette må kjøpes på helsekost. Puffet ris derimot kan du nok finne på en dagligvarebutikk som har søndagsåpent dersom det finnes i nærheten. Det er bare å hoppe ut i det, og ta turen fra Rena til Lillehammer, men vær obs på at du må være rask når påmeldingen åpner – for her forsvinner plassene før du får tenkt deg om!! Kom innom så ofte du vil – det setter jeg veldig stor pris på! 
Topptur under Stryn Vinterfestival 2011 | sa:
2. april 2011 ved 18:36 (UTC 1)
[...] Vinterski. En lang og flott dag med en kjekk gjeng. Les Ann Kristin sin opplevelse av turen her: http://www.blisunn.no. [Show as [...]